Skip to main content

Praxe formou DOBROVOLNICTVÍ

dovolujeme si Vás oslovit jménem Sdružení pro integraci a migraci (SIMI). Naše nezisková organizace již 30 let poskytuje všestrannou podporu a zejména služby sociálního, právního a psychosociálního poradenství migrantům a uprchlíkům na území České republiky. 

Do naší práce jsou pravidelně zapojení dobrovolníci, kteří spolupracují s týmem SIMI v rámci více projektů. Rádi bychom Vás oslovili s nabídkou dobrovolnických aktivit pro vaše studenty a chtěli bychom vás poprosit o šíření této nabídky mezi studenty. Níže přikládáme více informací k jednotlivým dobrovolnickým činnostem. Budeme vám velmi vděční za sdílení těchto informací. 

Aktuálně hledáme dobrovolníky zejména pro tyto aktivity:

Online doučování žáků s odlišným mateřským jazykem

Podpoříte žáka při jeho zdokonalování se v českém jazyce a porozumění školnímu prostředí. Budete mít možnost účastnit se a spoluvytvářet program komunitních akcí na školách. Během celého procesu budete mít podporu od projektového týmu – ve formě materiálů, webinářů i individuálních konzultací. 

Podpora uprchlíků při hledání ubytování - projekt Uprchlíci vítejte

Ve spolupráci s projektovým týmem budete komunikovat s ubytovateli a vlastníky bytů, doprovázet klienty na ubytovací schůzky, spolupracovat s projektovým týmem na workshopech a školení pořádaných pro klienty hledající ubytování.

Expertní dobrovolnictví
Podpoříte SIMI uplatněním svých konkrétních expertní dovednosti. Hledáme lidi zkušené v určité oblasti (např. fotografování, překlady/tlumočení, graf. design, PR, IT, a další), kterým hodnoty SIMI nejsou cizí a kteří by se chtěli v daném oboru rozvíjet a zároveň podpořit naši organizaci.

Pokud byste měli zájem o grafické podklady, či letáky pro šíření těchto informací o dobrovolnické činnosti, můžeme se domluvit na jejich zaslání/předání.

V případě jakýchkoliv dotazů ze strany vás, či vašich studentů se neváhejte obrátit přímo do odpovědi na tento e-mail. 

Za tým SIMI srdečně zdraví,

Veronika Kostelecká
Datová expertka & Koordinátorka dobrovolníků / Data expert & Coordinator of volunteers
Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) / Association for Integration and Migration (SIMI)
Havlíčkovo náměstí 2, Praha 3, 130 00
mob: +420 773 725 697
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: uprchlíci-vítejte.cz
web: migrace.com

Facebook  | Instagram | Twitter Youtube
Férová migrační politika | blog Bez vrásek
Foodblog | CNPUU